Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !Výstava v jeskyních Teplice n.B. od 27.6. do 31.10

Sklářské kouzlení 27. 4. 2024

29.04.2024

Slavnostní atmosféra obklopila Sklářské kouzlení, jelikož obě pořádající organizace si letošní rok připomínají kulaté výročí svého založení – Muzeum regionu Valašsko (muzeum ve Valašském Meziříčí) oslavilo 140 let a Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská (SUPŠS) ve Valašském Meziříčí oslavila 80 let. Na programu byl také slavnostní křest nového katalogu školy, jehož vydání bylo spolupfinancováno Městem Valašské Meziříčí.

Návštěvníci měli možnost obdivovat umění mistrů sklářského řemesla u mobilní sklářské pece, prohlížet si ukázky historického kuličského brusu, vitrážové techniky a výroby šitých korálkových šperků. Dále byla k dispozici možnost zakoupit si domů originální ateliérové sklo, včetně toho vyrobeného v ateliérové huti sklářské školy. Pro ty, kteří chtěli přiložit ruku k dílu, byla připravena řada dílniček, včetně mozaikové, vitrážové a korálkové. Ateliéry sklářské školy opět uspořádaly soutěž pro mladé sklářské designéry s názvem "Navrhni misku", jejíž slavnostní vyhlášení proběhlo před ukončením akce. Součástí programu bylo také zahájení dvou výstav: "Světlo s vůní petroleje" ke 170. výročí založení sklárny Reich v Krásně nad Bečvou a výstavy "Mezi sklem", která připomíná 80 let od založení sklářské školy ve Valašském Meziříčí.

www.sklarskaskola.cz