Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !Výstava v jeskyních Teplice n.B. od 27.6. do 31.10Sklářský den 14.7. 2024 Rožnov pod Radhoštěm

Moderní umění/Praha

19.05.2024

Moderní umění/Praha je název programu, který proběhl v rámci projektu šablony na podporu inovativního vzdělávání žáků 13. – 15. května 2024. Třídenní návštěva Prahy byla zaměřena na moderní a současné umění, které je prezentováno v pražských muzeích a galeriích. Akce si kladla za cíl prohloubit nejen teoretické znalosti, ale otevřít cestu k dalšímu hledání výrazových možností a načerpání inspirace pro vlastní tvorbu žáků 3. B oboru Užitá malba. Od pondělí do středy třeťáci absolvovali edukační programy a výstavy v Kunsthalle Praha, DOXu, Muzeum Kampa, Veletržním paláci a v Galerii Městské knihovny. V úterý jsme měli možnost zažít také vernisáž výstavy v Galerii Václava Špály.
K. Hofmannová

Foto: Kost, Hof