Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !Výstava v jeskyních Teplice n.B. od 27.6. do 31.10Sklářský den 14.7. 2024 Rožnov pod Radhoštěm

Klauzury oboru Řemeslo

17.01.2024

Dne 17. 1. 2024 se konaly prezentace klauzurních prací žáků oboru Uměleckořemeslné zpracování skla a Sklář - výrobce a zušlechťovatel skla. Žáci třídy 2.C představili své návrhy na téma "Upomínkový předmět – VODA". Zaměřili se především na skleněnou plastiku za využití techniky hutního skla s možností dekorování (za tepla nebo za studena) jako broušení a rytí či malba na sklo. Každý prezentující představil minimálně 10 kresebných návrhů využívajících různé techniky kresby.

Výsledkem práce žáků je minimálně jedna hotová skleněná plastika s maximálním průměrem 20 cm. Celkově bylo prezentováno pestré spektrum kreativních a precizních výtvorů, které reflektovaly téma VODA. Gratulujeme všem žákům k úspěšnému zvládnutí prezentací klauzurních prací! #UměleckéZpracováníSkla #KreativitaStudentů #VODA