Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !Výstava v jeskyních Teplice n.B. od 27.6. do 31.10

Designérský plenér ve Zlíně

Designérský plenér ve Zlíně

V 1. červnovém týdnu se ve Zlíně konal plenér pro žáky, poprvé zaměřený na design. Plenér začal prohlídkou památníku Tomáše Bati, kde studenti vyslechli poutavou historickou přednášku o vzniku Zlína a Baťových závodů. Dále byla naplánovaná prohlídka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde bylo možné nahlédnout do ateliérů a prohlédnout si práce studentů. Zajímavý byl také jednodenní workshop v dílnách Roboty, kde si pod dohledem lektorů vyzkoušeli výrobu vlastního potisku na tričko, tvorbu kožené peněženky nebo stavbu a programování robota. Středa byla věnována exkurzi do firmy Egoé v Bílovicích, kde žáci vyslechli inspirativní přednášku o historii designu a seznámili se s procesem výroby městského mobiliáře a dalších výrobků. Součástí plenéru byla i kresba v exteriéru – skicování zlínské architektury, což studentům umožnilo zachytit jedinečnost místního urbanismu a také studijní kresba zvířat a rostlin v Zoo Zlín. Plenér poskytl žákům nejen teoretické a praktické zkušenosti, ale také cenné inspirace pro jejich další designérskou práci.

Sabina Stržínková