Úspěchy školy

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ BIXL 2017 ZWIESEL

V soutěži na nový skleněný design nádobek na šňupací tabák, kterou pořádá Muzeum skla v německém Zwieselu, zvítězila studentka 1. ročníku Designu skla Karolína Šacherová. Zvláštní cenu Jana Kubeho získala opět studentka 1. ročníku Designu skla Pavla Pšenicová. Do soutěže se přihlásilo 320 účastníků a byly rozdány pouze 3 ceny.

práce Karolíny Šacherové, 1. místo                                      práce Pavly Pšenicové, zvláštní cena

STUDENTSKÝ DESIGN PRAHA 2017

Soutěžní přehlídka studentského designu pořádaná Asociací středních uměleckoprůmyslových škol představila v pražském paláci Adria dvacet laureátů, kteří se budou dále prezentovat na říjnovém Designbloku v Praze. Škola získala dvě ocenění za práci Kateřiny Bušové (4. ročník) a Anety Vragové (4. ročník). Obě studentky z ateliéru Design skla.

soubor Sky Anety Vragové

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ OTISK KŘÍDEL

Práce našich studentek se umístily v soutěži, kterou vyhlásilo Muzeum moderního umění v Olomouci k výstavě Šumění andělských křídel. Cenu získala Blanka Kristová ze 4. ročníku oboru Užitá malba a Johana Hrušková z 2. ročníku oboru Design skla. Všechny oceněné práce byly během února a března 2017 k vidění v Arcidiecézním muzeu v Olomouci v Café Amadeus.

obraz Blanky Kristové                                                                             instalace Johany Hruškové

SOUTĚŽ FIGURA 2016

V letošním ročníku soutěže Figura 2016, kterou pořádá SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově, získala škola tři ocenění. V kategorii kresba figury obsadila 1. místo Blanka Kristová, 2. místo Anastázie Sedlářová a 3. místo Terezie Vaňková.