SKLÁŘSKÉ KOUZLENÍ  v zámku Kinských - 27.dubna 2024   / Výstava MEZI SKLEM k 80. výročí od 27.4. do 25.8. 2024 !MUZEJNÍ NOC 31. 5. Ruční výroba skla na seznamu UNESCO !

Mezinárodní setkání

V prosinci 2017 byl zahájen projekt Erasmus+ ČESKO-SLOVENSKÁ KULTURNÍ A UMĚLECKÁ STOPA V BULHARSKU. Projekt je koncipován na dvouleté období, ve kterém vzniknou dva dokumentární filmy, které současné generaci a odborné veřejnosti přiblíží architekta Josefa Šnitra a slovenského publicistu a spisovatele Samuela J. Zacheje. Na začátku prosince se uskutečnil na SUPŠ sklářské Valašské Meziříčí mezinárodní meeting, kterého se zúčastnili zástupci dalších škol, které jsou do projektu zapojeny: Stredná umelecká škola Trenčín ze Slovenska a Natsionalna Gimnaziya za stsenichni ekranni izkustva Plovdiv z Bulharska.

Zpracovala: Kateřina Hofmannová