INTERIÉROVÝ DESIGN A SKLO V ARCHITEKTUŘE

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí rozšiřuje nabídku studijních obrů o zaměření na interiérový design a sklo v architektuře.

Tato v České republice unikátní kombinace nasměřuje talentované zájemce na dráhu bytového designéra, profesionálního architekta a současně odborníka ve sklářských technologiích.

Studenti se naučí navrhovat skleněné prvky využitelné v architektuře soudobého interiéru a exteriéru jako jsou dělící skleněné příčky, skleněné obklady kuchyní a koupelen, stoly, okenní výplně, recepce hotelů a barů apod.

Díky výbornému zázemí školní ateliérové huti mají žáci možnost zušlechťovat tabulové sklo za studena i za tepla. Během studia navrhují a realizují také světelné objekty a instalace. Výuka probíhá za pomoci tradičních i současných technologií, s využitím 3D vizualizací a 3D tisku.

Škola spolupracuje s renomovanými studii zabývajícími se výrobou designových prvků do architektury, známými architekty, teoretiky a designéry. Studenti pravidelně absolvují odborné přednášky, exkurze, výtvarné plenéry, praxi v partnerských firmách a zahraniční stáže.

Absolventi mají širokou nabídku pracovních příležitostí ve firmách zabývajících se zpracováním a dekorováním plochého skla, architektonických studiích či mohou pokračovat na vysokých školách s výtvarným či architektonickým zaměřením.

Škola je součástí sítě škol UNESCO a zároveň jediná sklářská škola na Moravě. Pro zájemce nabízí od října přípravné kurzy k talentovým zkouškám. Nejbližší dny otevřených dveří proběhnou 12. 10. a 9. - 10. 11. 2018.

Kontakt:

Mgr. Jiří Pivovarčík