19.04.2018

Evropský parlament Štrasburk 2018

Byli jsme při tom! Učitelé Zlínského kraje ve dnech 14. – 17. dubna 2018 projeli oblast Alsaska (Francie). Prioritním cílem byla návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku. Došlo k osobnímu setkání s europoslankyní Olgou Sehnalovou, účastnili jsme se plenárního zasedání a slavnostní večeře, kde nám paní Sehnalová se svým týmem ochotně zodpovídala naše dotazy.

Všem doporučujeme!

Kořenková, Vozáková

GSVM 2018

FRESH

Tvorba studentů, učitelů a hostů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí. Nové maturitní práce studentů všech oborů školy - Design skla, Průmyslový design, Užitá malba.

04.04.2018

Právní vědomí žáků

V úterý po velikonočních prázdninách se žáci 3. ročníků usadili v jednací síni Okresního soudu ve Vsetíně. Stali se svědky projednávání soudního řízení ve věci opakované krádeže, tentokrát v nehtovém studiu. Bohužel, ale rozsudek jménem republiky nebyl vynesen, neboť státní zástupkyně požádala soud o odročení z důvodů přezkoumání nepříčetnosti obžalované.

Žáci s velkým zájem sledovali celý proces a na závěr měli dostatek času na otázky. Soudce všechny dotazy zodpovědně vysvětlil a pochválil žáky za aktivní přístup.

PhDr. Dana Kořenková

Metodik prevence

Klauzurní práce

V průběhu 17. a 18. ledna 2018 proběhlo hodnocení klauzurních prací oboru Užitá malba.