Exkurze Praha 2017

I letos žáci 4. ročníků zavítali do našeho hlavního města – Prahy. Tradičně měli možnost vidět tamější architektonické poklady - jako jsou Karlův most, chrám sv. Víta, kostel sv. Mikuláše či Pražský hrad. Umělecký zážitek byl doplněn prohlédnutím expozic ve Šternberském a Veletržním paláci i v muzeu českého kubismu – Domu U Černé Matky Boží. Součástí výletu bylo zhlédnutí unikátní výstavy českého impresionismu – Světlo v obrazech v Jízdárně Pražského hradu, či též expozice Krištofa Kintera v Rudolfinu.

Doplnění programu tvořila komentovaná prohlídka Národního divadla, návštěva nově zrekonstruované Werichovy vily a zhlédnutí divadelního představení renesančního dramatika – Mnoho povyku pro nic v divadle Bez zábradlí.

02.10.2017

Erasmus+/Mobilita žáků

Dne 1. 10. 2017 byla zahájená čtrnáctidenní stáž žáků SUPŠ sklářska Valašské Meziříčí v bulharském Balchiku. Stáž probíhá v rámci programu Erasmus+/Mobilita žáků a pracovníků v odborném vzdělávání a přípravě, pod názvem Umění spojuje - Odborné stáže pro umělecké obory, číslo projektu: 2017-1-CZ01-KA102-034532.

19.09.2017

„Adapťák“ na Čartáku!

Žáci prvního ročníku se zúčastnili adaptačního pobytu, který se tentokrát uskutečnil v horském hotelu Čarták na Soláni, v malebném prostředí Beskyd. Sluníčko se na nás moc neusmívalo, ale ani to nám nezabránilo splnit všechny naše stanovené plány a cíle. Program probíhal formou seznamovacích her a preventivních aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování.

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí je

"Fakultní škola Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně"

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí je v

"Síťi přidružených škol UNESCO"